انتصاب دکتر سعید فراهانی‌فرد، استاد تمام دانشگاه قم، به سمت مشاور اقتصاد اسلامی وزیر امور اقتصادی و دارایی


1400/8/28 | تعداد بازدید: 308

حجت الاسلام دکتر سعید فراهانی فرد طی حکمی از سوی وزیر اقتصاد به عنوان «مشاور وزیر اقتصاد در اقتصاد اسلامی و ارتباط با حوزه علمیه» منصوب شدند.

دکتر احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارائی، طی حکمی حجت الاسلام دکتر سعید فراهانی فرد را به عنوان مشاور وزیر اقتصاد در اقتصاد اسلامی و ارتباط با حوزه علمیه منصوب کردند.

حجه الاسلام دکتر سعید فراهانی فرد استاد تمام اقتصاد دانشگاه قم و دارای سوابق مطالعاتی و پژوهشی فراوان در حوزه اقتصاد اسلامی هستند.

تأسیس گروه اقتصاد اسلامی دانشگاه قم، عضویت در شورای تحول اقتصاد وزارت علوم و تلاش‌های فراوان در راه‌اندازی گروه‌های اقتصاد اسلامی در برخی از دانشگاه‌های تهران از نمونه تلاش‌های بارز ایشان در چند سال اخیر است.

این اولین بار است که در وزارت اقتصاد در سطح مشاور وزیر به موضوع اقتصاد اسلامی توجه می‌شود. انشاالله این انتخاب بنایی برای نیل به سمت اقتصاد اسلامی مبتنی بر عدالت و ارزش‌های عمیق دینی باشد.

امید است که بتوان با استفاده از این ظرفیت، محملی را برای ورود اساتید اقتصاد اسلامی حوزه و دانشگاه و همچنین طلاب جوان و متخصص اقتصاد اسلامی فراهم کرد تا در حوزه سیاستگذاری اقتصاد اسلامی موثر باشند.

مطالب پربازدید
شبکۀ جامع قصد را ببینید یا به فهرست بازگردید.